Thursday, April 19, 2007

Minu lemmik film

Minul ei olegi õiget lemmik filmi, aga mulle meeldib Harry Potter, Mr Bean jne.

Wednesday, April 18, 2007

Politseidega

Me käisime 2. politseinikuga Selveris turvakaameraid vaatamas. See oli põnev ja huvitav. Kaks meest näitasid meile ruume ja filme. Me käisime ka laos. Seal oli ka ainult 2 kaamerat, aga ometi oli kogu ruum filmimise-all. Veel pandi Stefanile nimeks " Kõrvakalapi poiss", kuna ta kuulas muusikat ilma lubaküsimatta. Kui oli tagasiminek siis Silvia ja Katja läksid ära, aga sellest ei ole midagi, kuna nad küsisisd+ Edgar.

Thursday, April 12, 2007

Kadrioru kunstimuuseum


Me käisime klassiga Kadrioru Väliskunstimuuseumis. Selle hoone ehitas Peeter esimene ja ta ehitas ise ka 3 kivi (pani juurde). Ta suri enne ära kui see maja üldse valmis sai. Ukse juures oli ladinekeeles kiri. Eesukses sisseminnes võis näha ühe naise kuju (palja) kellel ei olnud käsi. See hoone oli kolemekordne. Esimesel korrusel elasid teenijad, teisel korrused elasid külalised ja kolmandal korrusel eladsid valitsejad. Seal juhatas meid giid. Giid oli tore ja lõbus. Väljas oli iga korruse juures pilt mis iseloomustas neid kes sellel korrusel elasid ja kõige tipus oli veel mingi krooni taoline asi. Seal olid väga kauinid ja ilusad kaminad (ahjud). Huvitav oli ka veel see et puud ei tohtinud olla pikemad kui 140 cm pikad ( natuke lühemad kui mina) ja põõsad 20 cm pikad. Seal oli palju erinevaid ruume ja palju maale (pilte).Ühes toas oli palju meeste ja naiste pilte aga kahjuks oli üks pilt nii vana et seda ei saanus enam ilusaks teha. Ballisaal oli ka ilus ja suhteliselt suur. Ballisaali laes oli tohutult suur maal millel olid naised järves (tiigis) ja inimene kes hakkas kitseks muutuma, kuid sellel pildil olid tal ainult sarved ja saba näha.Mulle meeldis kõigerohkem "büst" millel olid vuntsid, Rooma riided ja naljakas soeng. Sinna lossi oli ehitatud tuba, mis oli mõeldud Peeter esimesele. Ta ei jõugnus seal magada kuna ta suri enne ära ja siis sinna ei pandudgi voodit. Uksepaku juures oli üks münt j agiid ei lubanud seda sealt ära ka võtta, aga ta ei avaldanud meile saladust, et miks see seal on.Minu jaoks oli see väga huvitav asi, et kui sul oli pikk habe ja sa ei olnud selle eest tasunud siis teda palgati sunnitööle. Vahepeal oli tööks lossi ehitamine. Joonistada (värvida) oli ka väga tore. Kahjuks seal ei tohtinud pilte teha, aga õnneks õpetajal lubati ja sealt saime me paar ilusat pilti. Meile jäi mälestuseks üks pilt mille me saime ära värvida. Me läksime ka KUMUST mööda ja tegime sel pilte. See oli tohutult suur ja see oli ilus. Õpetaja rääkis, et ta olevat seal mitukorda käinud ja sees pidi ka ilus olema. Tagasikäik oli küll väsitav aga lõpuks me siis jõudsime kooli.

Ühesõnaga: Mulle meeldis seal!

Wednesday, April 04, 2007

Laused

Minu arvates on foto kunst.
Näidend on jutustus.
Kas film on muusika.
Film on film.
Film on jutustus.
Minu arvates on film näidend.

Tuesday, April 03, 2007

1) Jorma läks poodi.2) Kristiina jookseb kiiresti.3) Minu õe nimi on Karin.

1) Mida sa joonistad?2) Kuidas sa elad?3) Mida te soovite?

1) Tule ruttu siia!2) Ära tee pahandust!3) Ruttu sööma!

Sunday, April 01, 2007

Mina ja multikad

Rääkides multikatest siis mina vaatan mutlikaid ( vahepeal).
Mina vaatan hommikutti kanal 2-hest ja cartoonnetworkist. Kui on lastesaade " Saame kokku Tommi juures" siis selt vaatan ka. muilajal ma eriti ei vaata multikaid.VOH!!!