Wednesday, January 31, 2007

Kuidas ma oma vanemaid õpetan

Ma õpetan oma vanematele ainult Prantsuse keelt aga muud kahjuks midagi. Ma arvan aga et nemad õpetavad mind küllaga ja ma loodan et see tõesti mõjub ja ma arvan et nad õpivad juba sellest kui nad mind aitavad.

Monday, January 29, 2007

Minu arvamus Karlssonist

Mina arvan, et Karlsson on väga ahne ja ebaviisakas. Kui ta läheb Väikevenna juurde ja kohe ta küsib süüa. Kui juhtumisi neile ei ole seda mida ta tahab siis on ta väga kuri ja solvunud. Ta arvab et tema on maailma muna ja ta peab saama kõiki mida ta tahab.

Thursday, January 25, 2007

Karlsson katuselt 8

Täna me siis kirjutame sellest mida Väikevend tundis oma sünnipäeval. Ma kirjutan ka natukene Karlssonist.
Kerlsson oli natukene veider, sest ta arvas et tema peab igal peol olema mis toimul Väikevenna juures ja see ei ole ju üldse normaalne. Karlsson arvas veel ei VÄikevend peab ainult temaga rääkima ja olema ja, et ainult tema rõõmustab väikevenda.
Üks päev enne oma sünnipäeva tundis väikevend pinevust ja tal hakkas kõht valutama. Vahepeal ei tundnud VÄikevend ennast mitte kuigi hästi aga kui ta endale koera sai siis ta oli nii rõõmus ja üllatunud.

Tuesday, January 23, 2007

karlsson 7

Mina tahaksin ühte asja natukene muuta. Nimelt mina tahaksin muuta seda, et kui Väikevend hommikul ärkas siis miks peaks niisuur poiss istuma ema süles ja mõtlema väga imelikke asju. Minu arust vajaks see natukene muutmist.
Minuarvates sobis see jut väga ja mina seda muuta ei tahaks ( eriti ) :).

Monday, January 22, 2007

Karlsson katuselt 6

Mulle meeldisid sealt paljud asjad. Aga mõned jälle mitte, näiteks see, et Krister arvas et see on tema koes ja mitte kellegi teise oma ja keegi ei või temaga midagi teha kuigi Väikevend tahtis teda niikangesti endale saada. Mulle meeldis jällegi see et Krister küsis, et kui siis Karlsson on. Siis meeldis mulle veel see, et Karlsson oli kapis ja tegi häält ja kõik mõttlesid et väikevennal on kukk kapis. Mulle meeldis väga see kuidas Karlssonit kutsuti ``onkel``. Ma väga naersin selle peale kui keegi ei ukunud et Karlsson kapis oli. karlsson arvas et nende nimed on Augustid. Karlsson tahtis nalja teha ja tema arust oli naljakas kui tooli aknast välja visata.
Ega rohkem lahedaid kohti vist ei olnudki.

Thursday, January 18, 2007

Siin olen siis mina ja minu vend.(ta jäi just magama)

Karlsson katuselt 5

Karlssonil oli tahtmist natuke nalja teha. Nad läksid Väikevennaga katusele ja vaatasid seal natukene ringi. Karlsson näitas kus ta peaaegu igakord kukkus. Nad kuulsid äkki väikese lapse nuttu ja nad läksid vaatama kus see nutt tuli. Kui Karlsson oli juba lapse juures siis ta tege kurgualla kõdi ja ise ütles `` bluti-bluti-blutt``. Ta viskas veel lapsukese paarkorda õhku ja sis tahtis Väikevend teda ka hoida. Kui laps oli Väikevenna käse siis mõtles ta, et mis lapsukese nimi võiks olla. Karlsson vastas sellepeale et Gull-Fia. Kui lapsukesel tuli nälg hakkasid Karlsson ja Väikevend mõtlema, et kust saaks küll piima. Natukese ajapärast kuulsid nad all lärmi ja nad läksid vaatama mis seal toimub. Nad nägid seal Fillet, Oskarit ja Rullet. Nad arutasid omavahel et neil kõigiga on vaja arutada midagi (omavahel). Nad läksid koritorri ja arutasid seal midagi. Enne seda olid nad märganud et neil on kõigil midagi kadunud ja tegelikult istus Karlsson leuall ja tegi seal neid vemppe.
Kui oli vembutatud läksid nad katusele ja varsti tuli neie järgi tuletõrjuja ja nad aitasid Väikevenna sealt katuselt alla. Kui nad kodus olid siis nad rääkisid Väikevennaga sellest, et nii ei tohi teha ja peab enne neile seda ka ütlema ja siis lubas väikevend et ta enam nii ei tee.

Wednesday, January 17, 2007

Karlasson katuselt 4

Väikevennal oli otasees suur muhk ja tige nägu peas. Ta oli nimelt läinud Kristeriga tülli. Mittekeegi ei uskunud Väikevenda selles valdkonnas, et Karlsson on olemas. Teised arvavad et ta on väljamõeldis. Talle tuli poolejutu pealt meelde et ta pidi vaatama minema, et milline on Karlssoni maja. Väikevend läks omatuppa karlssoni ootama. Karlsson oli öelnud, et ta tuleb kas kell kolm, kell neli või kell viis, aga mitte üks minut enne kuute. Kui Karlsson Väikevenna tuppa tuli läks ta kohe akvaariumi juurde ja pistis näo vette. Karlsson ütles et tal on palavik ja kui väikevend küsis tema käest``kui palju sul siis palavikku on?`` vastas Karlsson sellepeale, et umbes kolm-nelikümmend kraadi. Karlsson tahtis et Väikevend oleks talle ema eest ja teeks kõike mida ta tahab. Kui raha oli käes siis lippas Väikevend alla poodi ja ostis pea-aegu kogu raha eest kompvekke ja sokolaadi. Karlsson tahtis saada viis ööri selle eest kui ta sall kõditab. Ta jättis emale ja isale kirja millel seisis:``Olin ülevel Karsoni jures kattusel``. Väokeven tahtis väga näha neid aurumasinaid ja kukkedega pilte.

Tuesday, January 16, 2007

Karlsson katuselt 3

Mina arvan et Karlsson on tegelikkult olemas ja see nali ei olnud Väikevenna väljamõeldis. Kui see oleks olnud Väikevenna väljamõeldis siis oleks see teistsugune olnud. Ta rääkis seal raamatus et kuidas oleks tema teinud ja se ei sarnanenud eriti Karssoni omaga. Karlssonil oli mõte siis järgmine:
Nad on teki all ja hiilivad vaikselt suurdetuppa et näha milline Pelle on. Nad tahtsid veel seda kuulda mida nad räägivad aga eesriide tahant seda ei kuulnud nii selgelt kui vaja oleks.
Väikevenna mõte ole selline:
Nad oleksid oma kohale jäänud ja Bettanile (Väikevenna õele) vilistanud aga Karlsson ei olnud sellega nõus.

Monday, January 15, 2007

Karlson katusel 2

Nüüd siis väike sissejuhatus.
Me peame nüüd igapäev raamatust ``Väikevend ja Karlson katuselt`` lugema ühe peatüki ja kirjutama selle kohta ühe väikese jutu ja sede sissejuhatust ma rohkem ei kirjuta. Siin on siis minu väike jutuke:
Väikevend jäi uskuma et Karlson on tõsiselt aurumasinist. Ema ja teised ei tahtnud uskuda et Karlson on olemas aga siiski üritas väikevend neile seda selgeks teha. Ema ja isa väga kurjuad kuna nad arvasid et väikevend lõhkus aurumasina ära. Väikevend tundis igatsust. Ta tahtis niiväga Karlsoni näha, aga ta arvas et ta ei tule enam kunagi tagasi. Väikevend tahtis Karlsoni maja näha ja ta pilte sammuti. Kristeril on väike koer Joffa. Karlson oli mee oma parimates aastates ja ka parajalt paks. Väikevend tundis praepallikeste lõhna ja arvas, et kohe tuleb lõuna ja otsustas kohtumise edasi lükata. Väikevend arvas et ta vanemad tahavad kohtuda Karlsoniga aga nagu oli ennist raamatus kirjutatus siis lubas ema ta nii põhjalikult õlitatada et ta enam kunagi oma nina sinna ei pista. Karlsonile meeldisid lihapallid kuna ta tundis kohe lõhna ära. Väikevend tõi köögist natuke luhapalle ja andis tahtis need Karlsonile anda aga ta ei leidnus teda ülesse. Karlson oli ennast peitnud teki alla ja tegi seal `` Piip`` kui väikevend teda otsima hakkas.Karlson oli ehitanud torni ja sinna otsa pannud ühe lihapallikese ja siis sai väikeven aru et Karlson oli ära läinud.

Sunday, January 14, 2007

Mõnus õhtupoolik

Meie mõnus õhtupoolik on tavaliselt laupäeval. Me oleme siis saunas. saun algab kell seitse ja lõppeb umbes kell kaksteist/üksteist. Me oleme sugulastega eestoeas ja seal on väga soe ja mõnus istuda. Kella kümne ajal läheb minu vanaisa magama. Me mängime tädipajaga kaarte. Lapsed joovad tavaliselt morrsi aga suured juuvad viina, veini, õlut või midagi muud. Meie õhtu muudab lõbusaks minu vend. Ta teeb naljaksid hääli ja üritab rääkida aga see tal ei õnnestu ja isegi kui õnnestuk siis ta vist ainult räägikski:D. Kui saunaõhtu lõppeb kell kaksteist (umbes) siis on meil palju sodi ja taarat mida peab ära viima ja muidugi ka koristama. Tavaliselt ma koristame järgmisel päeval.
See oli siis minu mõnusast õhtupoolikust väie jutuke.

Thursday, January 11, 2007

Täna andis meile tunde jälle õp Eevi Rooma. Tänane korrapidaja oli Kristin ja pidi olema ka Antero, aga ta puudus. Meil jäi majandus õpetus jäi täna ära. Ma käisin Kristinil külas ja seal me vaatasime filmi ``Autod``ja õppisime ka. Käisin veel oma tädiga lasteaias. Kodus ma vaatasin telerit, koristasin tuba, mängisin vennaga ja tegin teisi paju teisi asju.
Homsest siis ka natukene et mul on trenn, musilaskoor ja silmaarendamisering.

Wednesday, January 10, 2007

Täna oli meie klassijuhatajaks Eevi Rooma ja seda sellepäsast et õpetaja Ingrid Maadvere oli Londonis. Ka tänane päev oli rõõmus. Mina, Kristin ja Relle sime ühiskonnaõpetuses 145 punkti. Peale tunde läksin ma Kristinile külla ja siis koju. Kodus ma sain olla umbes tund, kuna ma läksin trenni. Kui ma trennist tulin olid meil juba külalised külas kuna oli minu venna sünnipäev ja ta sai nelja kuuseks.
Ühesõnaga oli mul lõbus ja tore päev.

Tuesday, January 09, 2007

Tere!
Täna oli meil koolis lõbus nagu igapäev. Meil oli peale tunde mudilaskoor ja tantsimine. Tantsimine kestab 14.00-15.30. Peale ringe ma läksin Rellele külla ja seal oli sammuti lõbus. Me vaatasime telekat, mängisime arvutiga, sõime ja tegelesime Rennoga. 18.45 jõudsin ma koju ja hakkasin õppima ja tegelesin ka muude asjadega.
Üldiselt oli mul lõnus päev ja ma loodan et seda on ka homme. Järgmine nädal ma juba käin ujumas (teisipäeval ka).

Monday, January 08, 2007

Minu talvevaheaeg

Minu uusaasta möödus lõbusalt. Me vaatasime telesrit, sõime ja käisime õues. Me sõime vutte, salatit, jõime morssi ja jne.
Ilutulestik oli suhteliselt võimas. Meil ja meie naabritel olid suured kastid rakette. Me soovisime naabritele ``Head uut aastat!`` ja läksime tuppa tagasi.
Ma tegelesin vaheajal paljude asjadega. Ma olin sugulase juures, käisin lasteaias lastega mängimas, mängisin koeraga ja vennaga, magasin jne.
Meie jõulupuu oli suur. Me ehtisime puud koos isaga. Kuusel oli lausa kaks latva. Isa tegi kuusest palju pilte.
Ilm oli suhteliselt kole. Lund ei olnud. Uue aasta alguses oli natukenegi lund, niiet mu isa sai valmistada lumememme. Seda lõbu ei olnud kauaks nautida, kuna lumi sulas taas ära.
Ma sain palju kinke. Ma sain magnetid, kleepsud, hoiupõrsa, kindad ja palju teisi asju.

Tuesday, January 02, 2007

talvevaheaeg

Ma veedan oma talveveheaja maal (sargveres). Seal ei olnud küll eiriti ilus kuna lumi enamusajast ei olnud maas. Ma sain üpris palju kinke. Kui lumi maas oli siis ma ehitasin koos isaga lumememme. Me ehtisime kuuse ja panime küünlad külge. Kui koitis meiemaale uusaasta siis olid kõik rõõmsad ja lasid rakette. Me süütasime väraval õueküünlad et oleks ilusam.
Tagantjärgi siis häid jõule ja head uut aastat!